Úgy tűnik, az amerikaiak lemondtak egyik nemzeti szimbólumuk megmentéséről. A CNN Money nem reprezentatív internetes közvélemény-kutatása szerint a válaszadók 64 százaléka úgy véli, a kormánynak kevesebbet kellene tennie a Chrysler érdekében, hagynia kellene az autógyártót összedőlni. Kevesebb mint egyharmad - 29 százalék - azok aránya, akik úgy vélik, éppen eleget tesz az Obama-adminisztráció és csak 7 százaléknyian várnának többet az államtól. Eddig összesen 62 500-an szavaztak.
A véleménynyilvánítókat befolyásolhatta a voksolás mellett lévő cikk, amely arról szól, hogy a vállalat nem fogja visszafizetni a kormánytól kapott hitelei jelentős részét. Hivatalos források is elismerték, hogy a Bush-adminisztráció végnapjain kiutalt 4 milliárd dollár, ennek 300 milliónyi kamata és egyéb költségei, valamint a mostani kormány által a csőd alatti működésre már átutalt 3,2 milliárd kifolyt az adófizetők zsebéből.
Normális esetben az a gazdasági szereplő, amely vállalja, hogy egy csődvédelem alatt álló vállalatot működtet ez alatt az időszak alatt, az első helyen áll a kielégítendő hitelezők sorában.
