BUX 139790.13 0,12 %
OTP 45810 -0,35 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Beljebb hatolhat a Fiat a Chryslerbe

A Chrysler engedélyt kapott a bíróságtól vagyonelemei eladására.

2009. május 6. szerda, 08:35

Google Állítsd be, hogy az Economx az elsők között legyen a Google-találatokban!

A csődbíróság engedélyezte, hogy a Chrysler LLC május 27-éig aukción meghirdesse vagyonelemeit. A lépést ellenezték a társaság "disszidens" hitelezői, akik nem fogadták el a kormány 2,25 milliárd dolláros ajánlatát a cég 7 milliárdos adósságáért cserébe, mert szerintük több időt kellene engedni a potenciális vevőknek az autógyártó átvizsgálására.

A cég ügyvédei ezzel szemben úgy érvelnek, hogy a vállalat gyakorlatilag egy éve eladó, de a megkeresések ellenére senkit sem érdekelt a Fiaton kívül. Emellett a gyorsaság nem ritka manapság a csődök esetén, így talált például új gazdára tavaly februárban egy éjszaka alatt a Bear Stearns befektetési bank.

A Chryslert egy a Fiatból, a szakszervezetek jóléti alapjából, az amerikai és a kanadai kormányból álló tulajdonosi csoport kezében lévő vállalatnak akarják "átjátszani" 2 milliárd dollárért. A Chrysler átszervezéséhez 4,5 milliárd dollár csődhitelt adó kormány kikötötte, hogy vagy a olasz vállalat, vagy egy vele összemérhető szakmai befektető kezébe kell kerülnie az autógyártónak. Az aukciót követően június 15-éig be kell fejezni a felvásárlást.

A Chysler április 30-án kért csődvédelmet maga ellen, ekkor vagyonának értéke 39,3 milliárd dollár volt, míg kötelezettségei 55,2 milliárdra rúgtak. Ezzel az autógyártó bedőlése az ötödik legnagyobb csőd az USA történetében.

NAPI Online
NAPI Online

Ez is érdekelhet