BUX 139790.13 0,12 %
OTP 45810 -0,35 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

A legrosszabbon még nem vagyunk túl?

Az amerikai fogyasztók többsége szerint nem vagyunk túl a válság mélypontján.

2009. május 6. szerda, 09:44

Google Állítsd be, hogy az Economx az elsők között legyen a Google-találatokban!

Az amerikai fogyasztók 52 százaléka úgy látja, hogy még nem múlt el a gazdasági krízis legrosszabb szakasza, ezért nem tervez jelentős kiadásokat - derül ki az America's Research Group piackutató intézet múlt hét végén készült felméréséből. 34,3 százalék azok aránya, akik szerint az ország túl van a nehezén.

A megkérdezett 1000 embernek valamivel kevesebb mint negyede mondta azt, hogy a három hónappal ezelőttinél valószínűbb, hogy "luxuskiadásra" - azaz 500 dollárnál nagyobb értékű vásárlásra - szánja el magát. Kevesebb mint egyharmad azok aránya, akik most inkább vernék magukat ilyen kiadásba, mint két évvel ezelőtt.

Ezek a számok a 2001. szeptember 11-ei terrortámadások utáni hónapokat idézik: akkor nagyjából hasonlóan alacsony volt azok aránya, akik nagyobb vásárlást terveztek. Ugyanakkor szakértők szerint, most lassúbb lesz a fogyasztók felbátorodása, mert nem egyszeri tragédiáról van szó, hanem elhúzódó krízisről.

Igen nagy, közel 75 százalék azok aránya, akik számára a megvásárolandó élelmiszerek kiválasztásakor manapság fontosabb szempont az ár, mint egy évvel ezelőtt. Csak 24,2 százaléknyian nyilatkozták azt, hogy az amerikai kormány adókönnyítései extrajövedelemhez juttatták őket. A kedvezmény alapján csökkent az amerikaiak többségétől levont adóelőleg, ami éves szinten 400 dollárt hagy egy-egy munkavállaló zsebében. Ez kevesebb mint 8 dollár hetente.

NAPI Online
NAPI Online

Ez is érdekelhet