A román gyáripar forgalom-csökkenése márciusban már alulmúlta a februárit; míg az év második hónapjában a visszaesés még 20,7 százalékos volt, márciusban éves bázison már csak 10,6 százalékos visszaesést jelzett a bukaresti statisztikai hivatal. Havi összehasonlításban 19,6 százalékkal nőtt a román iparcikkek iránti kereslet azt követően, hogy februárban 8,1 százalékos növekedést jeleztek.
A szakértők szerint a nyugat-európai országokban bevezetett roncsprémium megnövelte a Daciák iránti érdeklődést, fellendítve ezzel a legnagyobb román exportőr teljesítményét. Az ennek ellenére tapasztalt visszaesést az elemzők a megnövekedett hitelköltségeknek és a magas kamatszintnek tulajdonítják, amely jelentősen lassítja a gazdasági növekedést.
A korábban termelése visszafogására kényszerült autógyártó márciusra ismét teljes kapacitással tudott üzemelni. A hivatalos adatok szerint februárban 60 százalékos éves szintű forgalomcsökkenésről számoltak be a román autóiparban, márciusra ez az arány már csak 46 százalék volt, a Dacia növekvő exporttevékenységének hála.
Az autógyártó sikerei ellenére a Dacia önmagában nem lesz elegendő a román gazdaság megmentésére, amely a legújabb várakozások szerint idén recesszióba süllyedhet. A tavalyi évben elkönyvelt 7,1 százalékos GDP-növekedés után Románia idén IMF-segítségre szorult.
