BUX 139790.13 0,12 %
OTP 45810 -0,35 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

A bajban lévő GAZ akarja a bajban lévő Opelt

A GAZ megerősítette, hogy tulajdont szerezne az Opelben.

2009. május 6. szerda, 14:07

Google Állítsd be, hogy az Economx az elsők között legyen a Google-találatokban!

A GAZ foglalkozik azzal az ajánlattal, amelynek alapján részt venne az Opel megvásárlására felálló konzorciumban - jelentette a Handelsblatt német gazdasági lap. Partnerei a kanadai Magna International autóalkatrész-gyártó és a Szberbank, Oroszország legnagyobb bankja lenne.

A lap a GAZ szóvivőjére hivatkozva azt írja, hogy az autógyártó nem pénzzel szállna be a bizniszbe, hanem gyártóhelyeket, szerviz- és értékesítői hálózatot ajánlana a német cégnek a volt Szovjetunió területén. A GAZ és a Szberbank eddig tagadták részvételüket a felvásárlásban. A GAZ a Reuters kérésére nem kommentálta a Handelsblatt értesülését.

Elemzők szerint az Oleg Deripaszka mágnás kezében lévő GAZ 1,5 milliárd dollárral rendelkezik, ami éppen fele annak, amekkora adósságot idén törlesztenie kellene. Az elmúlt években megpróbált terjeszkedni a személy- és a teherautó-gyártás területén is, de felsült. A Szberbanknak lehetne pénze az Opelre, de mivel pillanatnyilag semmi köze az autóiparhoz, csak akkor lépne ezen a téren, ha a kormány utasítaná és biztosítaná a szükséges forrást.

NAPI Online
NAPI Online

Ez is érdekelhet