Egy 33 éves tanárnő a második olyan személy, akit az Egyesült Államokban megölt az új típusú influenza. A hölgy szintén texasi, akárcsak az a 22 hónapos gyermek, aki korábban életét vesztette egy houstoni kórházban, azonban - szemben az előző áldozattal - ő nem volt külföldön mostanában. Mondhatni amerikai hazai vírust kapott el.
Az asszony először április 14-én került kórházba krónikus légzési zavarokkal, majd április 19-én még komolyabb tünetekkel ment vissza. Az illetékesek szerint súlyos légúti problémáit csak elmérgesítette az influenza.
Mexikóban 942 sertésinfluenzás esetet regisztráltak, a halottak száma 29, az USA-ban 403 betegségről tudnak a hatóságok, Kanadában 140-ről, Spanyolországban 57-ről, Nagy-Britanniában 27-ről. Szakértők szerint, ahol megjelent a betegség, ott a meglódulhat a járvány terjedése, másrészt ennek ellenére nem érdemes szigorítani a biztonsági intézkedéseket, mert a betegség jellemzően enyhe lefolyású és elszigetelt gócokban fertőz.
