Mintegy 1,98 milliárd svájci frank (1,75 milliárd dollár) veszteséget volt kénytelen elkönyvelni az első negyedévben a legnagyobb svájci bank, a UBS AG - jelentette be a pénzintézet ma.
A nettó kamatbevétel a 2008-as negyedik negyedév 1,66 milliárdja után 1,9 milliárd frankra nőtt, a bank totális eszközállománya 1,861 ezer milliárd svájci frankot tett ki, ez 153 milliárddal kevesebb, mint a december 31-i érték.
A bank egy évvel ezelőtt még 11,62 milliárd frankos deficittel küzdött, az aktuális félévre előzőleg legalább 2 milliárd frankos veszteségre számított. A rossz eredményeket a befektetési banki ágazat gyenge teljesítménye és a veszteséges eszközleírásokkal magyarázza a vezetőség, utóbbi értéke a gazdasági válság eszkalálódása óta már az 50 milliárd dollárt is meghaladta.
Oswald Gruebel vezérigazgató február óta két igazgatósági tag lecseréléséről és 8700 munkahely megszűntetéséről is döntött, az októberben 6 milliárd frankos kormányzati segítségben részesült bank helyzete ennek ellenére "bizonytalan" maradt.
