BUX 139790.13 0,12 %
OTP 45810 -0,35 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Az olasz óriás is óvatos

Megfelezte tavalyi nyereségét az Indesit, ezért nem fizet osztalékot 2008-ra a vállalat.

2009. május 5. kedd, 13:00

Google Állítsd be, hogy az Economx az elsők között legyen a Google-találatokban!

Az Indesit Company igazgatótanácsa jóváhagyta a csoport tavalyi évi összesített eredményét és a külön kimutatások tervezetét, a tanács ezen kívül jóváhagyta a vállalatirányítás éves jelentését is.

Megerősítették a februárban bejelentett összesített adatokat, ezek alapján az értékesítés 3154,9 millió euró (ez jelenlegi árfolyamon 7,4, folytonos árfolyamon 3,2 százalékos csökkenés), az EBIT 140,6 millió euró (jelenlegi árfolyamon 26,9 százalékos csökkenés, folytonos árfolyamon 18,5 százalékos növekedés).

A február 11-i bejelentés szerint a vállalat a 2007-es 105 millió euró után tavaly 55 millió euró nyereséggel zárta az évet, a nettó adósságállomány 474 millió euró, ez 43 százalékkal több mint tavaly év végén.

A piaci válság és a kedvezőtlen tőzsdei árfolyamok negatív hatással vannak a vállalat eredményeire - ismerte el az igazgatótanács, a pénzügyi stabilitás fenntartása érdekében így a csoport kénytelen eltekinteni a 2008-as osztalékok fizetésétől, kivételt jelent a kamatozó részvények utáni fizetés.

NAPI Online
NAPI Online

Ez is érdekelhet