Az első negyedév végén jelentősen megdobta a németországi autóeladásokat a kormány támogatási programja, amelyben öreg autók cseréje esetén árkiegészítést adtak a vevőknek. Mannheim városának vezetői fellelkesültek a dolog sikerén, és úgy döntöttek, megpróbálkoznak valami hasonlóval. Ami működött négy keréken bejöhet a kétkerekű járművek esetén is - okoskodtak az Autoblog Green tudósítása szerint.
Az elmúlt hét végén kezdődött bónuszakcióban az érdeklődőknek lehetőségük van arra, hogy leadják öreg, de még használható állapotban lévő bringájukat a hátrányos helyzetű fiatalok és munkanélküliek támogatásával foglalkozó Biotopia szervezetnek. A Biotopia felújítja a kétkerekűeket, és odaadja "ügyfeleinek", a leadóknak, ha fel tudnak mutatni egy számlát, amely szerint a városban vásároltak egy új biciklit, némi készpénzt nyomnak a kezébe.
A programtól - amelyet 200 bringa/voucherben limitálták - három előnyt is remélnek. Egyrészt javítja Mannheim mint zöld város imázsát. Másrészt segít a Biotopia által támogatott embereknek. Harmadrészt ösztönzi a bicikli használatát. A kockázat az, hogy élelmes emberek ellophatják mások öreg bringáját, hogy a város pénzén olcsóbban vegyék meg rég áhított új kerékpárjukat.
