BUX 139790.13 0,12 %
OTP 45810 -0,35 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Alulbecsülte veszteségét a Metro

Meghaladta a Metro első negyedéves vesztesége a várakozásokat - írja a Bloomberg. A fogyasztói költések visszaesése és a kelet-európai valuták gyengülése egyaránt ártott az üzletlánc eredményének.

2009. május 5. kedd, 11:32

Google Állítsd be, hogy az Economx az elsők között legyen a Google-találatokban!

100 millió euróra, azaz 133 millió dollárra növekedett a Metro, Németország legnagyobb kiskereskedelmi áruházláncának az első negyedéves nettó vesztesége. Ez részvényenként 31 centes csökkenést jelent. Egy évvel korábban a hasonló időszakban csak 15 millió euró volt a veszteség, ez akkor 4 centet jelentett részvényenként. A veszteség meghaladja a Bloomberg által megkérdezett elemzők várakozásait is, akik 41 millióra becsülték azt.

A problémák egyik forrása Metro bevételeinek 40 százaléka Németországból származik, ahol a gazdaság ebben az évben várhatóan 6 százalékos visszaesést produkál majd. A rubel és a zlotyi euróhoz képesti gyengülése pedig az orosz és a lengyel eladásokat vetette vissza, márpedig Kelet-Európából származott a cég tavalyi bevételeinek 27 százaléka.

A jelentés azonnal meglátszott a cég tőzsdei szereplésén, a Metro papírok árfolyama esni kezdett Frankfurtban, jelenleg 3,6 százalékos mínuszban áll.

NAPI Online
NAPI Online

Ez is érdekelhet