BUX 139790.13 0,12 %
OTP 45810 -0,35 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Valahol van pénz közalkalmazotti béremelésre

A távozó cseh kormány 3,5 százalékkal emelte a közszférában dolgozók havi bérét - jelentették be a kormány hétfői ülése után Prágában.

2009. május 4. hétfő, 16:25

Google Állítsd be, hogy az Economx az elsők között legyen a Google-találatokban!

A cseh közalkalmazottak fizetését utoljára 2007-ben javították. Petr Necas munkaügyi és népjóléti miniszter szerint a béremelés mintegy félmillió embert érint. A hivatalnokok, az állami egészségügyi dolgozók, tanítók, katonák, a rendőrség és a papság tagjainak fizetése július elsejével emelkedik. A mintegy félmillió közalkalmazott közül 220 ezer az oktatásban dolgozik.

A miniszter kijelentette: a béremelés nem fogja új kiadásokkal terhelni a költségvetést, mert a szükséges pénz a tárcánál már megvan. A közszféra béreinek 3,5 százalékos emelése az utóbbi időszak inflációjához viszonyítva csak mérsékelt kárpótlásnak tekinthető - idézte a minisztert az MTI.

A közalkalmazottak az utóbbi években több alkalommal is sztrájkkal fenyegetőztek, ha az állam nem emeli béreiket. A kormány azzal érvelt, hogy erre nincs meg a költségvetési fedezet. Miroslav Kalousek pénzügyminiszter korábbi kijelentései szerint csak akkor lehetne a közszférában bért emelni, ha jelentősen csökkenne a közalkalmazottak száma.

NAPI Online
NAPI Online

Ez is érdekelhet