BUX 139790.13 0,12 %
OTP 45810 -0,35 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Enyhülő recesszió az unióban

A nagy európai gazdaságok menedzser indexei emelkedtek áprilisban, ráadásul az előrejelzetnél nagyobb mértékben.

2009. május 4. hétfő, 11:10

Google Állítsd be, hogy az Economx az elsők között legyen a Google-találatokban!

Áprilisban az elmúlt hónapokhoz viszonyítva lassult az eurózóna iparában a visszaesés üteme, ennek ellenére áprilisban is folytatódott a recesszió - írja az MTI-Eco. Az eurózónát alkotó országok feldolgozóipari beszerzői menedzser indexe 36,8 pontra emelkedett a márciusi 33,9 pontról, szemben az előrejelzésekben szereplő 36,7 ponttal, illetve a múlt év áprilisi 50,7 ponttal. Áprilisban - a múlt év októbere óta - a legkisebb mértékben rosszabbodott a feldolgozóipar teljesítménye. Az ipari termelés áprilisban tovább csökkent, rekordmélységbe süllyedt a foglalkoztatottsági alindex, ugyanakkor kedvező jel, hogy a megrendelések növekvőben voltak. A szakértők ennek alapján arra következtetnek, hogy az eurózóna ipara a legrosszabbon már túljuthatott, és az index javulására számítanak a következő hónapokban. A németországi beszerzői menedzser index is a vártnál kedvezőbb volt: 35,4 pontra javult áprilisra, tavaly novembere óta a legmagasabb szintjére emelkedett. Márciusban 32,4 pontot mértek. A franciaországi index 40,1 pontra, hathavi csúcsra javult a márciusi 36,5 pontról, az olaszországi mutató 37,2 pontra emelkedett a márciusi 34,6 pontról.

NAPI Online
NAPI Online

Ez is érdekelhet