BUX 139790.13 0,12 %
OTP 45810 -0,35 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Alakul a Fiat/Opel óriáscég

Autóipari óriás létrehozását tervezi a Fiat.

2009. május 4. hétfő, 15:38

Google Állítsd be, hogy az Economx az elsők között legyen a Google-találatokban!

Ma tájékoztatja a német kormány képviselői Sergio Marchionne, a Fiat vezérigazgatója arról a tervről, amelynek eredményeként új európai autóipari óriásvállalat jöhetne létre. A csatolt részeitől - köztük a Ferrari/Maserati luxusautó-gyártóktól - megszabadított Fiat Autót egyesítenék az GM Europe-pal, azaz az Opel/Vauxhall-lal és a Saabbal, illetve az amerikai Chryslerrel.

A Fiat/Opel néven futó vállalat egy évi 80 milliárd euró árbevételű, 6-7 millió autót előállító óriás lenne, amely a Toyota után és a Volkswagen előtt a világ második legnagyobb autógyártója lenne. A szinergiák kihasználásával évi 1 milliárd eurót lehetne megtakarítani - véli Marchionne, aki egyeztetett a javaslatról az Opel vezetőivel is.

Kérdés, milyen ajánlatot tesz az Opelre a Magna International kanadai autóalkatrész-gyártó, amely szintén bejelentkezett a német vállalatért. Emellett az utóbbi napokban olyan hírek is megjelentek, hogy a Nagy-Britanniában forgalmazott Vauxhallt leválasztánák az Opelről - ugyanazokról az autókról van szó jobboldali kormánnyal -, és a márka emblémáit a továbbiakban a GM Daewoo-nál gyártott, Európában Chevrolet néven forgalmazott autókra tennék.

NAPI Online
NAPI Online

Ez is érdekelhet