Ma tájékoztatja a német kormány képviselői Sergio Marchionne, a Fiat vezérigazgatója arról a tervről, amelynek eredményeként új európai autóipari óriásvállalat jöhetne létre. A csatolt részeitől - köztük a Ferrari/Maserati luxusautó-gyártóktól - megszabadított Fiat Autót egyesítenék az GM Europe-pal, azaz az Opel/Vauxhall-lal és a Saabbal, illetve az amerikai Chryslerrel.
A Fiat/Opel néven futó vállalat egy évi 80 milliárd euró árbevételű, 6-7 millió autót előállító óriás lenne, amely a Toyota után és a Volkswagen előtt a világ második legnagyobb autógyártója lenne. A szinergiák kihasználásával évi 1 milliárd eurót lehetne megtakarítani - véli Marchionne, aki egyeztetett a javaslatról az Opel vezetőivel is.
Kérdés, milyen ajánlatot tesz az Opelre a Magna International kanadai autóalkatrész-gyártó, amely szintén bejelentkezett a német vállalatért. Emellett az utóbbi napokban olyan hírek is megjelentek, hogy a Nagy-Britanniában forgalmazott Vauxhallt leválasztánák az Opelről - ugyanazokról az autókról van szó jobboldali kormánnyal -, és a márka emblémáit a továbbiakban a GM Daewoo-nál gyártott, Európában Chevrolet néven forgalmazott autókra tennék.
