A Citigroup, miközben türelmetlenül várják a stressz tesztek eredményeit, azzal próbálkozik, hogy a magánbefektetőktől jusson tőkéhez és ne az államtól, ezzel alátámasztva a saját tőkéjét, elkerülve a kormányzattól való függést - írja a Bloomberg. Egy neve elhallgatását kérő szakember úgy tudja, hogy a tavaly 52 milliárd dolláros támogatásban részesült new-yorki banknak nincs szüksége több mentőcsomagra. Jelenleg a tárgyalások arról folynak, hogy a kormány által birtokolt osztalékelsőbbségi részvények hány százalékát alakítsák át törzsrészvényekké.
A februári tervek alapján a kormány részesedéséből 25 milliárd dollárt alakítana át, ami 36 százalékos szavazati aránnyal ér fel. Amennyiben tőkéhez jut a pénzintézet a befektetőktől, úgy könyebb lesz lebeszélnie a Pénzügyminisztériumot arról, hogy ne alakítsa át további 27 milliárd dolláros részesedését, amivel az állam 50 százalékosnál nagyobb arányhoz jutna a tulajdonosi szerkezetben. Egy lehetséges megoldás lenne, ha a bank saját kézben tartott értékpapírjaiból 10 milliárdnyit alakítana át - egy olyan határérték lenne, amivel kiegyeznének a Pénzügyminisztériumban is.
