Az Európai Unió tíz állammal történ kibővítése után éppen öt évvel pénteken Dánia megszüntette az új keleti tagállamokból érkező munkaerő alkalmazásának utolsó korlátai is - jelentette az MTI Eco. A korlátozásokat lépésről lépésre oldották fel: a legutóbbi időkben már csak a kollektív szerződés nélküli munkahelyek voltak elzárva az új tagállamok polgárai elől.
A dán gazdaságot a munkanélküliek növekvő száma ellenére számos ágazatban munkaerőhiány jellemzi, és szakértők szerint ez a szerkezeti probléma hosszú ideig fennmarad.
