BUX 139790.13 0,12 %
OTP 45810 -0,35 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Az Opel a Fiat következő prédája

A Fiat vezérigazgatója az Opel megszerzéséről nyilatkozott.

2009. május 1. péntek, 13:25

Google Állítsd be, hogy az Economx az elsők között legyen a Google-találatokban!

A Fiat vezérigazgatója, Sergio Marchionne azt nyilatkozta a ma megjelent La Stampának, hogy a Chrysler megszerzése után a General Motors kezében lévő Opel átvételéről akarnak megegyezésre jutni. A vezér szerint a német autógyártó tökéletes partnere lenne az olasz cégnek.

Marchionne a Chryslerről azt mondta: a Fiat célja, hogy esélyt adjon az amerikai vállalatnak önmaga megtisztítására. Tiszteletben tartva a munkavállalók érdekeit figyelembe kell venni a kereslet csökkenését és átalakulását, amihez alkalmazkodnia kell a cégnek.

A Fiat-vezér elmondta, hogy az elmúlt napokban éjt nappallá téve dolgoztak a Chrysler-ügyleten, alig aludt és hulla fáradt. A nemzetközi tervek ugyanakkor nem jelentik azt, hogy a cég ne maradna hű hazájához is, itt szintén szerkezeti problémákkal néz szembe az autógyártó, amit a kormánnyal és a szakszervezetekkel együtt kell megoldani.

Silvio Berlusconi olasz kormányfő üdvözölte a Chrysler-Fiat frigy hírét.

NAPI Online
NAPI Online

Ez is érdekelhet