BUX 139790.13 0,12 %
OTP 45810 -0,35 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Újabb munkanélküli csúcs

Csökkent a múlt héten első ízben munkanélküli segélyért folyamodók száma az Egyesült Államokban. Csak éppen alig.

2009. április 30. csütörtök, 14:52

Google Állítsd be, hogy az Economx az elsők között legyen a Google-találatokban!

14 ezerrrel kevesebben, 631 ezren jelentkeztek első ízben munkanélküli segélyért az Egyesült Államokban a múlt héten - jelentette az USA Munkaügyi Minisztériuma. Az adat a legalacsonyabb érték április eleje óta, az elemzők 645 ezer főre számítottak - írja a Marketwatch.

A négyhetes átlag az új segélyért folyamodók számában 637 250 főre esett. Eközben a foklyamatosan segélyben részesülők száma már 13 hete a csúcson van, a folytatólagos segélykérelmek száma 6,27 millió, ami 133 ezer fős növekedést jelent, a négyhetes mozgóátlag 6,08 millió fő.

A munkaerőköltségek 0,3 százalékkal nőttek az első negyedévben az Egyesült Államokban, miután a tavalyi utolsó negyedben még 0,6 százalékkal emelkedtek. Éves összevetésben így március végén 2,1 százalékkal került többe az egységnyi munkaerő, mint egy évvel korábban. A Bloomberg elemzői konszenzusa 0,5 százalékos bővölést vetített előre.

NAPI Online
NAPI Online

Ez is érdekelhet