14 ezerrrel kevesebben, 631 ezren jelentkeztek első ízben munkanélküli segélyért az Egyesült Államokban a múlt héten - jelentette az USA Munkaügyi Minisztériuma. Az adat a legalacsonyabb érték április eleje óta, az elemzők 645 ezer főre számítottak - írja a Marketwatch.
A négyhetes átlag az új segélyért folyamodók számában 637 250 főre esett. Eközben a foklyamatosan segélyben részesülők száma már 13 hete a csúcson van, a folytatólagos segélykérelmek száma 6,27 millió, ami 133 ezer fős növekedést jelent, a négyhetes mozgóátlag 6,08 millió fő.
A munkaerőköltségek 0,3 százalékkal nőttek az első negyedévben az Egyesült Államokban, miután a tavalyi utolsó negyedben még 0,6 százalékkal emelkedtek. Éves összevetésben így március végén 2,1 százalékkal került többe az egységnyi munkaerő, mint egy évvel korábban. A Bloomberg elemzői konszenzusa 0,5 százalékos bővölést vetített előre.
