A kötvényesek bizottságának csütörtöki bejelentése szerint a tervük segítségével elkerülhető lenne a hosszadalmas és bonyolult csődeljárás, ami minden tulajdonosnak, alkalmazottnak és vásárlónak káros lenne. Az elképzelés szerint a kötvényesek 58 százalékos részt szerezhetnek a társaságban.
A kötvényesek a héten korábban nemet mondtak a cég azon ajánlatára, amely szerint a kötvényesek követeléseit egy 10 százalékos részesedéssel váltották volna ki. Amennyiben június elsejéig nem sikerül más megoldást találni, akkor az autógyárnak elvileg nem marad más választása, mint a csődeljárás. Az ellenajánlattal 10 milliárd adófizetői dollárt lehetne megtakarítani, és a társaság államosítását is meg lehetne előzni - idézi a Bloomberg a GM kötvényeseinek ad hoc bizottsága által kiadott közleményt.
A GM adósságátváltási tervei között szerepel, hogy a társaság egészségügyi alapja felé való tartozásainak felét részvényekre konvertálná, ami 39 százalékos részesedést biztosítana a csoportnak a GM-ben. Emellett az állami kölcsönök részesedéssé alakításáról is szó van, ami akár 50 százalékos tulajdoni hányaddal is felruházhatná a kormányt.
Az adósságok átváltása a General Motors átstrukturálásának egyik sarkalatos pontja, amelynek során a kötvényesek 90 százalékának beleegyezését is meg kell szereznie a társaságnak.
