BUX 139790.13 0,12 %
OTP 45810 -0,35 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Az államtól mentenék a GM-et a kötvényesek

A General Motors (GM) kötvénytulajdonosai ellenajánlatot tettek az autógyár többségi részére Barack Obama autóipari testületének, így akár a vállalat irányítását is átvehetik.

2009. április 30. csütörtök, 16:16

Google Állítsd be, hogy az Economx az elsők között legyen a Google-találatokban!

A kötvényesek bizottságának csütörtöki bejelentése szerint a tervük segítségével elkerülhető lenne a hosszadalmas és bonyolult csődeljárás, ami minden tulajdonosnak, alkalmazottnak és vásárlónak káros lenne. Az elképzelés szerint a kötvényesek 58 százalékos részt szerezhetnek a társaságban.

A kötvényesek a héten korábban nemet mondtak a cég azon ajánlatára, amely szerint a kötvényesek követeléseit egy 10 százalékos részesedéssel váltották volna ki. Amennyiben június elsejéig nem sikerül más megoldást találni, akkor az autógyárnak elvileg nem marad más választása, mint a csődeljárás. Az ellenajánlattal 10 milliárd adófizetői dollárt lehetne megtakarítani, és a társaság államosítását is meg lehetne előzni - idézi a Bloomberg a GM kötvényeseinek ad hoc bizottsága által kiadott közleményt.

A GM adósságátváltási tervei között szerepel, hogy a társaság egészségügyi alapja felé való tartozásainak felét részvényekre konvertálná, ami 39 százalékos részesedést biztosítana a csoportnak a GM-ben. Emellett az állami kölcsönök részesedéssé alakításáról is szó van, ami akár 50 százalékos tulajdoni hányaddal is felruházhatná a kormányt.

Az adósságok átváltása a General Motors átstrukturálásának egyik sarkalatos pontja, amelynek során a kötvényesek 90 százalékának beleegyezését is meg kell szereznie a társaságnak.

NAPI Online
NAPI Online

Ez is érdekelhet