BUX 139790.13 0,12 %
OTP 45810 -0,35 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Kisebb nyereséggel is optimista az Audi

Harmadával vágta vissza az Audi nyereségét az idei első negyedévben az autópiaci krízis.

2009. április 27. hétfő, 16:09

Google Állítsd be, hogy az Economx az elsők között legyen a Google-találatokban!

A Volkswagen csoporthoz tartozó luxusautógyártó üzemi eredménye 29 százalékkal 363 millió euróra, a bevétele 19 százalékkal 6,7 milliárd euróra csökkent az év első három hónapjában az egy évvel korábbihoz képest. Az Audi ebben az időszakban 210 ezer autót adott el, ami 16 százalékkal kevesebb, mint egy évvel korábban.
Az ingolstadti gyártó értékesítéseinek 10 százalékos visszaesésére számít, de várhatóan a bevétel és a profit egyaránt csökkenni fog az idén a világgazdasági válság miatt. Az Audi tervei szerint az idén 900 ezer autót tudnak majd eladni, a tavalyi évhez képest 10 százalékkal gyengébb eladás jóval kedvezőbb átlagot jelentene az iparág egészéhez képest, ahol 20 százalékos visszaesés valószínűsíthető 2009-re. Az Audi mindennek ellenére növelni szeretné piaci részesedését, ez az első negyedévben sikerült is a társaságnak.
Tavaly egyébként rekordeladást ért el a luxusmárka, de a gyártás, a bevétel és a profit is csúcsokat döntött. Fennállásának legnehezebb évére számít a társaság az idén, várakozásaik szerint az autópiac csak 2010-ben stabilizálódhat.
Az Audi adózott eredménye 30,4 százalékkal 2,207 milliárd euróra nőtt 2008-ban, a bevétel 1,7 százalékkal 34,196 milliárd euróra emelkedett, az üzemi eredmény pedig 2,5 százalékkal javult és elérte a 2,772 milliárd eurót.

Novák Csaba
Novák Csaba

Ez is érdekelhet