BUX 137814.93 -1,2 %
OTP 44240 -1,51 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Szlovákiába tart a legkisebb VW

A Volkswagen legújabb kisautóját Pozsonyban fogják gyártani - született meg tegnap a végleges döntés.

2009. április 22. szerda, 17:36

Google Állítsd be Google keresőjét, hogy a találatok között biztos ott legyen az Economx!

A német Volkswagen úgy döntött, hogy pozsonyi üzemében fogja gyártani a VW Up! modelljét. A 308 millió eurós beruházással a szlovák fővárosban 2012-ig mintegy 1500 új munkahelyet teremtenek. A Fico-kormány már korábban jelezte, hogy adókedvezmények formájában 14 millió euróval támogatja a nagyberuházást. Az Up! révén a társaság pozsonyi gyártókapacitása évi 400 ezerre emelkedhet.

A városi kisautó modelljét 2007-ben a frankfurti autóvásáron mutatták be először, a 3 és 5 ajtós gépkocsik sorozatgyártása 2011-ben indul. A VW jelenleg a szlovák fővárosban a VW Touareg, az Audi Q7, a Porsche Cayenne és a Skoda Octavia típusokat állítja elő. A cég 2008-ban átlagosan 7800 főt alkalmazott, tavalyi termelése 188 ezer gépkocsi volt, idén viszont a megrendelések elmaradása miatt eddig már háromszor iktatott be kényszerpihenőt.

Sidó Zoltán
Sidó Zoltán

Ez is érdekelhet