Szlovákiában valóságos autóvásárlási lázat okozott a március 9-én bevezetett roncsprémium, elképesztő mértékben szorítva le az új és a használt autók árát. Egy vágbesztercei autóbontó tulajdonosa szerint korábban napi 2-3 gépkocsit hoztak a telepre, a roncsprémium bejelentését követő első héten viszont napi 25-öt. Tomás Duris, egy nagyszombati autóbontó képviselője közölte: Az emberek képesek éjjel kettőkor beállni járművükkel a telephely előtti sorba. Amikor reggel 6-kor beérek a munkába, már több tucat öreg gépkocsi látványa fogad.
Bár kezdetben az autóforgalmazók esküdöztek, hogy a roncsprémium nem fog árversenyt kiváltani, mára kiderült, hogy a prémium felett további bónuszokkal bombázzák a vevőket. Például a Volkswagen Polo, a Jetta, a Golf és a Citroën C1 ára az állami bónusszal együtt 3000 euróval csökkent, a VW Touran, Sirocco és Passat esetében pedig 2000 eurót engednek el a bónuszon kívül. Az is előfordul, hogy a forgalmazók a 25 ezer eurónál drágább járművek megvételekor is adnak egyfajta roncsprémiumot, pedig az állam nem segíti a 25 ezer eurónál drágább autók vásárlását.
Valamennyi kedvezményt figyelembe véve a Citroën C1 ára 4400, a Peugeot 207-esé 7600, a Renault Thaliáé pedig 5500 eurónál kezdődik. Az Opel egyenesen megrészegíti a vásárlókat, ugyanis egyes modelljei árából a 2000 eurós roncsprémium levonása mellett további majdnem 3000 eurós kedvezményt nyújt. Az olcsóbb Renault, Citroën, Fiat és Skoda autók jó része elfogyott a raktárakból.
