BUX 138661.08 -0,6 %
OTP 44710 -0,47 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Tartja magát Kelet-Európa Detroitja

Szlovákia három autógyára tavaly összesen 575,8 ezer gépkocsit állított elő, ami 2 százalékkal több, mint az előző évben. A válság elmélyülése előtt 640 ezret terveztek.

2009. március 20. péntek, 16:11

Google Állítsd be Google keresőjét, hogy a találatok között biztos ott legyen az Economx!

A Napi Gazdaság cikke.

Ezzel Szlovákiában ezer lakosra 106 autó jut, amivel az ország dobogós helyen áll a világranglistán. A pozsonyi Volkswagen Slovakia 283,5 millió euró nyereséggel zárta az elmúlt évet, ami 25,9 százalékos növekedés 2007-hez képest. 2008-ban 187,8 ezer autót gyártott a cég, ez 60 ezerrel kevesebb a 2007-esnél - mondta Andreas Tostmann, a VW Slovakia igazgatótanácsának elnöke. A visszaesést részben a Skoda Octavia előállításának előkészítése, részben a válság miatt a negyedik negyedévben visszavett termelés indokolja. A Pozsonyban, Turócszentmártonban és Kassán együttesen 7800 főt alkalmazó cég eddig tartózkodott a tömeges elbocsátásoktól. A VW Slovakia kivitele adja Szlovákia exportjának 10 százalékát - derül ki a Hospodárské Noviny adatából.

A nagyszombati PSA Peugeot-Citroën gyár 186 ezer autót gyártott tavaly. A 3000 főt foglalkoztató cég jelenleg két műszakban termel és rövidesen piacra dobja a C3 Picasso modelljét. A Kia Motors 2008-ban 201 ezer autót gyártott Szlovákiában. A 2600 főt foglalkoztató üzemben jelenleg két műszakban folyik a munka. A műszakok idejét 6 órára rövidítették.

Sidó Zoltán
Sidó Zoltán

Ez is érdekelhet