A Napi Gazdaság cikke.
A március 9-étől igénybe vehető, legfeljebb 2000 euróig terjedő roncsprémium igénybevételével maximum 25 ezer euró értékű autót lehet vásárolni. A szlovákiai autósok egy hét alatt 1500 tízévesnél idősebb gépkocsit adtak le az autóbontókban - közölte hétfőn Mária Nováková, a szlovák autóipari szövetség (ZAP) vezetője. Ha ilyen ütemben folyik tovább az autók cseréje, akkor az erre a célra elkülönített egymilliárd korona (33,1 millió euró) bő nyolc hét alatt elfogy. A gazdasági tárca által finanszírozott pénzügyi keretből - a prémium maximális kihasználása esetén - 22 ezer gépkocsi vásárolható. Lubomír Jahnátek szlovák gazdasági miniszter közölte: ha nagy lesz az igény, akkor a kormány esetleg további összeget különíthet el erre a célra. A ZAP a hét második felében teszi közzé, hogy az intézkedés mennyire dobta meg az autóértékesítést.
Lapértesülések szerint a legolcsóbb autók kategóriájában máris eltűntek a tartalékok, a Pravda napilap hétfői száma arról tudósít, hogy a Renault, a Fiat, a Peugeot és a Skoda raktárkészletei - legalábbis a fővárosban - elfogytak. Egyes modellekre (Renault Thalia, Fiat Punto Classic, Peugeot 107) hetekig kell várni.
