BUX 139301.72 -0,14 %
OTP 45300 0,85 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Jön a szlovák roncsprémium

A szlovák gazdasági válságtanács azt javasolta, hogy 1500 vagy 2000 eurós roncsprémiumot adjanak az új autót vásárlóknak.

2009. február 27. péntek, 15:08

Google Állítsd be Google keresőjét, hogy a találatok között biztos ott legyen az Economx!

Az új gépkocsi ára azonban nem haladhatja meg a 15 ezer eurót. A roncsprémium folyósítására 33 millió eurót különítenek el - a további részleteket, a feltételek pontosítását, finomítását a Fico-kormány végzi el. Elemzők szerint ez a prémium nem lesz érdemi hatással a három szlovákiai autógyár (Volkswagen, Peugeot-Citroën, Kia Motors) megrendelésállományára, mivel a cégek termékeik 97-99 százalékát külföldön értékesítik. Európában jelenleg kilenc ország alkalmazza az állami autóvásárlási bónusz eszközét, rövidesen Csehország és Ausztria is beáll ebbe a sorba.

Sidó Zoltán
Sidó Zoltán

Ez is érdekelhet