BUX 139790.13 0,12 %
OTP 45810 -0,35 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Tömeges elbocsátások vannak Romániában is

Országszerte több mint ötszáz vállalat jelezte az Országos Munkaerő-elosztó Ügynökségnél, hogy elbocsátásokra készül.

2009. február 26. csütörtök, 16:10

Google Állítsd be, hogy az Economx az elsők között legyen a Google-találatokban!

Több mint 47 ezer munkahely szűnhet meg idén októberig Romániában - írja a bukaresti Új Magyar Szó online kiadása.
A leépítések elsősorban a fővárost sújthatják: a cégek többsége bukaresti központtal rendelkezik. A fővárosban mintegy 4500 személy marad munka nélkül, Prahova megyében több mint négyezer. Galati megyében 30, Kolozs és Prahova megyékben 22-22, Brassó és Konstanca megyékben 21-21, Vrancea megyében 20, Temes és Bihar megyékben egyenként 19 cég jelezte előre, hogy megválik dolgozói egy részétől.
Az előrejelzések szerint ebben a hónapban küldik el a legtöbb alkalmazottat Romániában, összesen több mint 21 ezren kaphatják meg felmondásukat.

Novák Csaba
Novák Csaba

Ez is érdekelhet