BUX 139790.13 0,12 %
OTP 45810 -0,35 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Megint jöhetnek a tatárok

A mongol vállalkozások más országok mellett Magyarországon is keresik a kitörés lehetőségét a jelenlegi nehéz gazdasági helyzetből.

2009. február 26. csütörtök, 16:49

Google Állítsd be, hogy az Economx az elsők között legyen a Google-találatokban!

A budapesti AsiaCenterben csütörtökön megrendezett Mongol Kereskedőnap alkalmából 17 cég képviselője érkezett Magyarországra azzal a céllal, hogy a magas minőségű, tradicionális alapanyagokra épülő termékeiket piacra jutassák, illetve, hogy további együttműködési lehetőségeket keressenek a szolgáltató szektorban - közölte az MTI-eco.
Az AsiaCenter mongol kapcsolatai több éves múltra tekintenek vissza. A Je Consulting Kft. által üzemeltett, nyolc mongol vállalat magyarországi képviseletét ellátó Mongol Kereskedelmi és Információs Központ 2005 októberében nyílt meg.
A központ hagyományos mongol nemzeti termékeket (szőrme-, kasmír, bőr- és kézműves áruk, valamint szőnyegek és egyéb lakberendezési kiegészítők) bemutatását tűzte zászlajára, amellett, hogy potenciális kereskedelmi partnereket keres Magyarországon, valamint Közép-Európában.
Közvetlen bankközi kapcsolatok híján a mongol-magyar gazdasági és kereskedelmi kapcsolatok mindeddig meglehetősen nehezen fejlődtek, elsősorban a magas szállítási költségek és a mongol piac korlátozott felvevőképessége miatt. A magyar vállalkozók eddig mindössze néhány százezer dollár értékben fektettek be mongol cégekbe, és csupán négy közös vállalatot jegyeztek be.

Novák Csaba
Novák Csaba

Ez is érdekelhet