Novemberben 7,1 százalékot esett az ipari termelés Szlovákiában éves összevetésben, ilyen mértékű visszaesésre 1999 óta nem volt példa. Októberig még nőtt az ágazat teljesítménye: az első 11 hónapban 3,7 százalékos volt a növekedés. A novemberi törés döntően az autógyártás visszaesésének a következménye: a nemzetközi válság miatt mindhárom szlovákiai gyártó - a Volkswagen, a PSA Peugeot-Citroën és a KIA Motors - visszafogta a termelését, ezért a járműgyártás éves összehasonlításban 16,4 százalékkal csökkent. Az autóipari beszállítók is sorra jelentik be a megrendelések visszaesését vagy elbocsátásokat. A Volkswagen és a Skoda számára kábelkötegeket gyártó nyitrai SE Bordnetze például a Hospodárské Noviny pénteki tudósítása szerint két hullámban összesen 508 alkalmazottat, a teljes létszám 20 százalékát bocsátja el. A Révkomárom melletti Gútán üzemelő Kromberg & Schubert társaság is problémákkal küszködik, miután fő megrendelője, a német BMW decemberben 26,4, az egész évben 4,3 százalékkal kevesebb autót adott el, mint 2007-ben.
A vegyipar és a textilipar szintén erőteljesen fékezett: az előbbi 12,8, az utóbbi pedig 12,7 százalékkal, az építőipar viszont még novemberben is lendületben volt, a növekménye 13,2 százalékra rúgott - az ágazat havi összteljesítménye először lépte túl a 600 millió eurót. Szlovákia másik húzóágazata, a Sonyra és a Samsungra épülő elektronika még tartotta magát: novemberben 2,4 százalékkal bővült az októberi 21 százalék után. A nyugat-európai kereslet visszaesése miatt a teljes szlovák export 15,6 százalékot esett novemberben éves összehasonlításban, az import 13,2 százalékkal csökkent. A külkereskedelmi mérleg hiánya 7,34 milliárd korona (240 millió euró) volt az októberi 3,34 milliárdos többlet után.
