Guerrino De Luca, a svájci vállalat igazgatótanácsának elnöke a Wall Street Journalnak elmondta, a Logitech drámai keresletzuhanást érzékel, amely nem köthető egyetlen termékkategóriához sem, egyszerűen annak a jele, hogy a fogyasztók arra számítanak, nehéz idők jönnek. Ha 2009 a pénzügyi krízis éve volt, 2009 a gazdasági krízisé lesz - fogalmazott De Luca. A Logitech sietett leszögezni, hogy készpénztartalékai masszívak és nincs adóssága, megszerzett piaci részesedését sem fenyegeti veszély.
Pár hónapon belül a Logitech most másodszor csökkenti pénzügyi előrejelzését. Tavaly a vállalat arra számított, 15 százalékkal nő a bevétele 2009-ben, októberben azonban már csak 6-8 százalékos bővülésről szólt az előrejelzés. A vállalat ezúttal nem szolgált pontos számokkal, De Luca szerint a decemberben véget ért negyedév eredményeivel együtt jelentik meg a frissített 2009-es terveket.
Gerald Quindlen elnök-vezérigazgató szerint 2008 utolsó negyedévében a kiskereskedelmi forgalom látványosan meggyengült. Szerintünk a gazdasági környezet a következő hónapokban tovább romlik és ezért sürgős lépéseket kell tennünk, hogy a költségeinket a várhatóan elhúzódó lejtmenethez igazítsuk - áll a Logitech közleményében. A cégnél főállásban dolgozó 3500 alkalmazott 15 százalékának leépítése várható, ami több mint 500 fő elbocsátását jelenti.
Gazdasági elemzők szerint a Logitech bejelentése nem csak az informatikai szektor gyengélkedésére utal, hanem a fogyasztói bizalom jelentős megingását is előrevetíti. A svájci cég legkeresettebb termékei viszonylag olcsó perifériák (pl. egerek, billentyűzetek), és mindenki számára nagyon rossz jel, ha a fogyasztók már az ilyen apróságokat sem engedhetik meg maguknak.
