BUX 139790.13 0,12 %
OTP 45810 -0,35 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Üzemszünetre kényszerül a Chrysler

A Chrysler szerdán bejelentette, hogy egy hónapra leállítja a termelést az Egyesült Államokban található 30 üzemében, de ugyanerre a sorsra jutnak a mexikói és a kanadai gyárai is.

2008. december 18. csütörtök, 10:51

Google Állítsd be, hogy az Economx az elsők között legyen a Google-találatokban!

A társaság a döntést a pénzpiaci válság nyomán kialakult finanszírozási nehézségek mellett azzal indokolta, hogy az új autók értékesítésében mintegy 20-25 százalékos visszaesésre számít.

Az egyik legnagyobb amerikai gyártónak számító Chrysler novemberben 47,1 százalékkal kevesebb járművet adott el. Az év első 11 hónapjában a társaság eladásai 27,7 százalékkal estek vissza, az előző év azonos időszakában értékesített 1,9 millió gépkocsival szemben 2008-ban már csak 1,4 millió autót tudott eladni a cég.

Az amerikai gépkocsigyártás problémáit mi sem érzékelteti jobban, mint hogy a Chrysler a General Motorsszal (GM) együtt közölte, hogy Washington pénzügyi segítsége nélkül heteken belül fizetési problémák léphetnek fel. Az állami mentőcsomag híján a Chrysler készpénzállománya az év végére 2,5 milliárd dollárra csökkenhet, ami mindössze az üzletmenet fenntartására, a bérek és a beszállítók kifizetésére elegendő. A társaság 7 milliárd dolláros kölcsönkérelmet terjesztett az amerikai kongresszus elé. Amint arról beszámoltunk, a detroiti hármaknak szánt 14 milliárdos hitelcsomagot elkaszálta a szenátus, ám a Bush-adminisztráció jelezte, a 700 milliárdos bankmentő-pakkból juttatna az autógyártóknak.

A gyártás visszafogásával igyekszik csökkenteni a költségeket a GM és a Ford is: mindkét társaság bejelentette, hogy meghosszabbítja a szokásos ünnepi üzemszünetet.

Novák Csaba
Novák Csaba

Ez is érdekelhet