BUX 139790.13 0,12 %
OTP 45810 -0,35 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Közeledik már az ingyenmobil

Korábbi terveinek megfelelően tovább terjeszkedik a világ első ingyenes, hirdetési bevételekből finanszírozott mobilszolgáltatója - írta a HWSW.hu.

2008. október 29. szerda, 12:05

Google Állítsd be, hogy az Economx az elsők között legyen a Google-találatokban!

Nagy-Britannia után Hollandiában és Belgiumban párhuzamosan építi ki tevékenységét a Blyk. A finn-angol vegyesvállalat tavaly év közepén jelent meg újszerű üzleti modelljével a szigetországban, mely a reklámokkal hatékonyan megszólítható 16-24 éves fiataloknak kínál ingyenes szolgáltatást. A brit konstrukcióban havonta 43 perc beszélgetési lehetőség és 217 szöveges üzenet áll térítésmentesen a felhasználók rendelkezésére, cserébe naponta legfeljebb 6 szöveges reklámüzenetet kell elviselniük. A kvóta feletti használatért természetesen fizetni kell - tájékoztatott a HWSW.hu.

Nem mondhatni ugyan, hogy a szolgáltatás elsöprő sikert aratott volna eddig, ugyanakkor a mára 200 ezresre dagadt ügyfélbázis a koncepció működőképességét jelzi -- a kezdeti fokozott érdeklődést követően azonban lelassult az előfizetők számának növekedése, az elmúlt egy évben mindössze 100 ezerrel bővült a felhasználói kör, annyival, mint az első hat hónap során. Ennek ellenére, vagy éppen ennek hatására az úttörőnek számító vállalat megkezdte terjeszkedését a kontinensen, elsőként Hollandiában és Belgiumban párhuzamosan.

A cél kétségtelenül a méretgazdaságosság és a reklámköltéseket vonzó tömeg együttes növelése. A költséghatékonyság érdekében a belga és holland operációhoz szükséges mobilhálózati infrastruktúrát a Nokia Siemens Networks egy központilag menedzselt, teljesen hosztolt szolgáltatásként nyújtja majd a Blyknak, melynek a számlák fizetése mellett gyakorlatilag csak a szerződésben foglalt szolgáltatásszintek ellenőrzése marad a feladata.

A korábbi tervek értelmében Hollandiát és Belgiumot követően Spanyolországba, és Európa legnagyobb piacára, Németországba is be akar lépni a cég - itt sem akar majd azonban megállni, nyilatkozta korábban a Reutersnek a finn elnök-vezérigazgató Pekka Ala-Pietila. Németország és Spanyolország hirdetési piacai hatalmasak, magyarázta Ala-Pietila, míg Belgiumban és a hollandoknál kiemelkedő az egy főre jutó reklámköltés.

(HWSW.hu)
(HWSW.hu)

Ez is érdekelhet