BUX 139790.13 0,12 %
OTP 45810 -0,35 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

A repülőtereket szeretik a notebook-tolvajok a legjobban

Évente 600 ezer notebook veszik el amerikai reptereken.

2008. július 2. szerda, 10:37

Google Állítsd be, hogy az Economx az elsők között legyen a Google-találatokban!

Egy felmérés szerint az amerikai repülőtereken évente több mint 600 ezer notebook tűnik el, a legtöbbnek a biztonsági ellenőrzés körüli kavarodásban veszti nyomát a tulajdonos. A Ponemone Institute a Dell megbízásából 46 szövetségi állam több mint 100 repülőterén és majdnem 900 utazó üzletember körében végzett felmérést a nyomtalanul eltűnő notebookokról - írta a HWSW.hu.

A 36 legnagyobb amerikai repülőtéren hetente több mint 10 ezer hordozható PC-nek veszik nyoma, amelyek 65 százaléka sosem kerül elő. A kisebb reptereken csak heti 2 ezer gép tűnik el, ezek 69 százaléka örökre. A notebookok szempontjából a legveszélyesebb helynek a Los Angeles International, a Miami International, a New York-i JFK, a New Jersey-i Newark, valamint a chicagói O'Hare International repülőtér számít, itt tűnik el a legtöbb PC.
A felmérés szerint a tulajdonosok egyáltalán nem bíznak abban, hogy a noteszeket valaha is megtalálhatják, a megkérdezettek 77 százaléka szerint teljesen reménytelen a dolog. Mike Spinney, a Ponemone Institute szóvivője szerint sokan egyszerűen szégyellik bejelenteni a repülőtér biztonsági szolgálatánál az eltűnt notebookot, mivel pontosan tudják, hogy ők tehetnek az egészről, mert például őrizetlenül hagyták a gépet. A válaszadók 16 százaléka állította, hogy egyáltalán semmit sem tenne, ha utazás közben elhagyná a gépét.

(HWSW.hu)
(HWSW.hu)

Ez is érdekelhet