BUX 139624.46 0,55 %
OTP 45970 1,48 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Ázsiai befektetők is érdeklődnek a prágai reptér iránt

2008. január 22. kedd, 23:59

Google Állítsd be, hogy az Economx az elsők között legyen a Google-találatokban!

A Topolánek-kormány ez év végéig szeretné privatizálni a prágai repülőteret üzemeltető Letiste Praha társaságot és lapértesülések szerint több ázsiai cég is érdeklődik az ügylet iránt. Az egyik az indiai GVK Group, amelynek működési köre az egészségügytől egészen az infrastrukturális beruházásokig terjed, egyebek között a mumbai (bombayi) repteret is működteti. A másik a szintén indiai GMR Group, amely Újdelhi légikikötőjét kezeli, a harmadik indiai jelentkező az Essar, amely a kanadai Algoma Steel és az egyesült államokbeli Minnesota Steel megvásárlása után a szubkontinens negyedik legnagyobb acélgyártója. A negyedik érdeklődő a szingapúri Changi Airports. A potenciális érdeklődők között európai cégek is vannak, egyebek között az osztrák Flughafen Wien, a Ferihegyet is birtokló német Hochtief Airport, a frankfurti Fraport és a spanyol Abertis. A cseh kormány a privatizációból a CTK szerint mintegy 70 milliárd korona (690 milliárd forint) bevételre tehet szert.

Sidó Zoltán
Sidó Zoltán

Ez is érdekelhet