BUX 139624.46 0,55 %
OTP 45970 1,48 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Eddig sikeres volt a síszezon Szlovákiában

2008. január 21. hétfő, 23:59

Google Állítsd be, hogy az Economx az elsők között legyen a Google-találatokban!

Szlovákiában eddig lényegesen jobban alakult a síszezon, mint tavaly, amikor - a Magas-Tátrát leszámítva - gyakorlatilag alig volt télies időjárás. Január első felében több mint 80 síközpontban voltak megfelelők a körülmények: a Magas- és a Nyugati-Tátrában 70-90 cm közötti hótakaró várta a téli sportok kedvelőit, az Alacsony-Tátra szívében lévő Donovalyn viszont csak 40 cm-es volt a hótakaró. A szilveszteri időszakban a schengeni határok ellenére orosz kirándulókkal teltek meg a síparadicsomok, az orosz és ukrán látogatók nagy száma a pravoszláv újévig kitartott. Mára a helyzet gyökeresen megváltozott, az utóbbi napok meleg időjárása miatt számos helyen gyakorlatilag megszűnt az összefüggő hóréteg, a Markíza szlovák kereskedelmi televízió vasárnapi híradása szerint több iskolai sítanfolyamot le kellett fújni.
Egyelőre előzetes összegzések sincsenek a téli idényben Szlovákiába látogató külföldi kirándulók számáról. Ami az idegenforgalom egészét illeti, az utolsó adatokat január 17-én tették közzé, e szerint a múlt év első tíz hónapjában 41 milliárd koronára (mintegy 300 milliárd forint) rúgott az ebből származó bevétel, ami 11 százalékkal haladta meg 2006 hasonló időszakának adatát. Az éves terv 44 milliárd koronáról szólt - közölte Gabriel Kuliffay, a gazdasági tárca idegenforgalmi főosztályának igazgatója, aki szerint ez a terv valószínűleg nem teljesül.

Sidó Zoltán
Sidó Zoltán

Ez is érdekelhet