A holland tulajdonban lévő Dovera szlovák magán-egészségbiztosító tegnap levelet juttatott el Robert Fico kormányfőnek, valamint a pénzügyi és az egészségügyi tárcának, melyben jelzi: peren kívül 15 milliárd korona (körülbelül 112 milliárd forint) kártérítést vár az államtól, mert felborították az üzleti tervét. A Fico-kormány által keresztülerőltetett és a parlament által elfogadott októberi törvénymódosítás ugyanis előírja a magán-egészségbiztosítók számára, hogy ez év elejétől teljes nyereségüket vissza kell forgatniuk az egészségügyi rendszerbe és csökkenteniük kell megengedett költségüket. Az országban négy magán- és két állami egészségbiztosító működik. A peren kívüli egyezség csupán az első lehetőség a Dovera tulajdonosa, a holland Health Insurance Companies of Eastern Europe számára, hogy kiharcolja a 15 milliárd koronás kárpótlást - mondta Eduard Kovác, a szlovák egészségbiztosítók szervezetének igazgatója. Ha a tárgyalások eredménytelenül végződnek, akkor a társaság nemzetközi bíróság elé viszi az ügyet. A Dovera Szlovákia második legnagyobb egészségbiztosítója, ügyfeleinek száma mintegy 870 ezer.
