Szlovákiában 2007 első három negyedévében 10 723 lakást adtak át, 18,5 százalékkal többet, mint 2006 azonos időszakában - tekintve, hogy az utolsó negyedév rendre a legerősebb, Marian Janusek szlovák építési miniszter szerint 1994 óta a tavalyi év lehetett e téren a legsikeresebb. A harmadik negyedévben összesen 55 861 lakás volt épülőfélben, vagyis a lendület kitart, ami rá is fér a szlovák lakáspiacra. (Szlovákiában 500 ezer lakás hiányzik, ebből csak Pozsonyban 80 ezer - hangzott el egy tavaly novemberi pozsonyi szakkonferencián.) Ha az ország tíz év alatt utol akarja érni a nyugat-európai szintet, akkor a mostaninál hatszor gyorsabb építkezési ütem volna kívánatos. Ján Majerskynek, a szlovák építőipari szövetség (ZSPS) elnökének közlése szerint az ágazat tavalyi összteljesítménye elérte a 160 milliárd koronát (kb. 1200 milliárd forint), ami 10 százalékkal több a 2006. évinél. Az ágazat akut munkaerőhiánnyal küzd, részben a Csehországban dolgozó több tízezernyi szakképzett munkás miatt.
Pozsonyban a Duna partján teljes városrészek épülnek, részben cseh-szlovák (J and T Real Estate), részben ír (Ballymore Properties) beruházási társaságok révén, egyszerre több 100 méternél magasabb felhőkarcoló felhúzása van napirenden, most építik át a központi buszpályaudvart, és akkor a lakóparkokról, irodaházak tömegéről még nem esett szó. A magyar TriGránit is érdekelt Pozsonyban: a Polus üzletközpont és a Millenium irodaházak után most a Lakeside Park irodaházat építi.
