A külföldi beruházásokat Szlovákiába csábító SARIO állami ügynökség honlapján egyelőre nem tették közzé a 2007-re vonatkozó külföldi beruházások volumenét, csupán a 2006-os végleges adatok ismeretesek. Eszerint 2006-ban Szlovákiába összesen 1956 millió dollárnyi külföldi tőke áramlott, ennek csaknem 74 százaléka Pozsonyba és vonzáskörzetébe. A külföldi beruházók listáján Magyarország a tizedik helyen végzett, 14,7 millió dollárral. Szlovákia idén talán egyetlen nagyobb beruházással gazdagodhat, ez pedig az indiai Apollo Tyres gumiabroncsgyártó tervezett dél-szlovákiai, legalább 1 milliárd koronába (7,5 milliárd forint) kerülő telephelye.
Igazán nagy volumenűnek a ppp-konstrukcióban építendő sztrádaszakaszok ígérkeznek, a meghirdetett nemzetközi tenderekbe magyar cég is beszállt. Egyébként a Fico-kormány sok esetben csak retorikájában vállalkozásellenes, hiszen 2006 decemberében egyetlen kormányülésen mintegy 40 külföldi beruházónak együttesen 10 milliárd korona állami támogatást hagyott jóvá (ez döntően adóelengedés), 2007-ben pedig 11 társaság számára együttesen 2 milliárdos segítséget tett hozzáférhetővé. Szlovákia ipari parkjai lassan benépesülnek, főleg autóalkatrész-gyártókkal, a munkanélküliség 8 százalék alá esett, sőt a nyugati országrész már koszovóiak, románok, bolgárok, ukránok, szerbiai szlovákok foglalkoztatására is rákényszerül, ezért idén Pozsony különösebb hajszát nem indít a nagyberuházók megkörnyékezésére.
