BUX 139624.46 0,55 %
OTP 45970 0,0 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Mégis épülhet hőerőmű Tőketerebesen?

2008. január 9. szerda, 23:59

Google Állítsd be, hogy az Economx az elsők között legyen a Google-találatokban!

A szlovák környezetvédelmi minisztérium közel egy évig tartó vizsgálódás után engedélyezte, hogy a CES energiacég a magyar határ közeli Tőketerebes ipari parkjában hatalmas, 885 megawatt kapacitású széntüzelésű hőerőművet építsen - írta a Hospodárské Noviny. Ezzel komoly akadály hárult el a beruházás elől, annak ellenére, hogy mind az érintett város, mind Kassa megye, mind az érintett magyar régiók ellenzik a projektet. A szaktárca szerint a korszerű technológia lehetővé teszi, hogy a három széntüzelésű erőműi blokkból, továbbá egy gőz-gáz alapú blokkból álló erőmű ne szennyezze túlságosan a környezetet, a kibocsátás a megengedett korlátok között maradjon. A környezetvédelmi minisztérium szerint a beruházás összhangban van az ország energiapolitikájával és állásokat teremt a nagyarányú munkanélküliséggel küzdő régióban. Tőketerebes lakosai szerint viszont aggodalmas, hogy az erőmű alig néhány száz méterre lesz a lakóházaktól. A CES most stratégiai partnert keres a kivitelezéshez, lapértesülések szerint az egyik potenciális jelölt a cseh CEZ villamos művek lehet. A beruházás a tervek szerint 2009 márciusában kezdődik, az első blokkot 2011-ben helyezik üzembe, az erőmű végső átadására 2013-ban kerül sor.

Sidó Zoltán
Sidó Zoltán

Ez is érdekelhet