Októberben 2,48 milliárd korona (mintegy 18,6 milliárd forint) volt Szlovákia külkereskedelmimérleg-többlete, noha az elemzők egymilliárd korona hiányra számítottak. A mérleg szeptemberben lett először szufficites, 2,6 milliárd koronával. Az export éves összehasonlításban 10,97 százalékkal nőtt, elérve a 140,41 milliárd koronát, az import viszont csak 5,3 százalékkal, 137,93 milliárd koronára emelkedett. Idén eddig látványosan javult a mérleg: míg tavaly az első tíz hónapban 55,36 milliárd korona volt a hiány, idén csak 3,87 milliárd. Ezen belül az export 15,3 százalékkal, 1168,52 milliárd koronára, az import 9,7 százalékkal, 1172,39 milliárd koronára bővült. A szlovák statisztikai hivatal (SSÚ) 2005 óta az Eurostat metodológiája szerint kalkulálja a külkereskedelmi adatokat.
