BUX 140402.29 0,56 %
OTP 45960 -0,02 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Elfogadták a szlovák sztrádatörvényt

2007. december 11. kedd, 23:59

Google Állítsd be, hogy az Economx az elsők között legyen a Google-találatokban!

A szlovák törvényhozás tegnap jóváhagyta az erőltetett ütemű sztrádaprogram megvalósításához szükséges törvénytervezetet. A Lubomír Vázny közlekedési miniszter által beterjesztett koncepció azonban nagy valószínűséggel az alkotmánybíróságon köt ki, mivel az autópályák gyorsabb építése érdekében elfogadott törvény minden jel szerint sérti a magántulajdonhoz fűződő jogokat. A törvény ugyanis lehetővé teszi, hogy a nyomvonal által érintett parcellák tulajdonjogát elég az autópálya átadásáig megszerezni, tehát abban az esetben is elkezdhető az építkezés, ha a terület tulajdonosa még nem adta el az érintett parcellát. A kormánykoalíció egyik képviselője ezért tartózkodott a szavazáskor, mivel azt alkotmányellenesnek találta. Az ellenzék máris megkezdte a szükséges aláírások gyűjtését annak érdekében, hogy az elfogadott törvény mihamarább az alkotmánybíróság asztalán kössön ki. A Fico-kormány azt szeretné, ha 2010 őszén, a leendő parlamenti választások időpontjában már sztráda kötné össze Pozsonyt Kassával, s ez csak a gyorsabb előkészület és jobb építkezési tempó árán teljesíthető.

Sidó Zoltán
Sidó Zoltán

Ez is érdekelhet