BUX 140024.38 0,29 %
OTP 45940 -0,07 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Alig drágul az energia Szlovákiában

2007. december 2. vasárnap, 23:59

Google Állítsd be, hogy az Economx az elsők között legyen a Google-találatokban!

Szlovákiában januártól átlagosan 2,86 százalékkal drágul a lakossági villamos áram ára, ami régiónként kisebb eltéréseket takar.
Nyugat-Szlovákiában 1,95, Közép-Szlovákiában 3,84, Kelet-Szlovákiában 3,15 százalékkal emelkedik a helyi szolgáltatás. A tarifa függ a fogyasztás mértékétől is: a kisebb fogyasztók esetében kevésbé, a nagyobb fogyasztóknál jobban nő az ár. A lakossági földgáz ára nem változik. Az Eurostat adatai szerint egyébként az EU-ban Szlovákiában az egyik legmagasabb az áramár: 2006-ban az évi 3500 kWh-t fogyasztó háztartásokban 100 kWh áram ára az áfával együtt 14,48 euróba került, miközben az uniós átlag 14,16 euró volt, Magyarország idevágó adata 10,75 euró, Csehországé pedig 9,85 euró.

Sidó Zoltán
Sidó Zoltán

Ez is érdekelhet