BUX 139858.34 0,17 %
OTP 45990 0,04 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Az eget ostromolják Szlovákiában

2007. november 21. szerda, 23:59

Google Állítsd be, hogy az Economx az elsők között legyen a Google-találatokban!

Szerdán a pozsonyi kikötő közelében letették Szlovákia legmagasabb toronyházának, a 37 emeletes, 170 millió eurós Panorama Citynek az alapkövét. Az ikertoronyház 135 méter magas lesz - közölte Peter Korbacka, a kivitelező, a J & T Real Estate igazgatótanácsának elnöke. Az összesen 140 ezer négyzetméter alapterületű, 450 lakást, 7300 négyzetméternyi üzlethelyiséget, 6500 négyzetméternyi irodahelyiséget, egy négycsillagos, 174 szobás szállodát, valamint wellnessközpontot és egy 25 méteres medencét magában foglaló ingatlankomplexumot 2011-ben adják át. Andrej Durkovsky, Pozsony főpolgármestere az alapkőletétel alkalmából kifejtette: a lassan összefüggő építési területté változó, a dunai kikötőhöz közeli városrész a toronyházak negyede lesz. A főváros ingatlanépítési boomjára jellemző, hogy 2010-ig 1,2 milliárd euró értékű beruházás valósul meg. A Panorama City, az új nemzeti színház, valamint a megújult Tower 115 csupán az első fecskék, hiszen ezeket rövidesen körbeöleli a Duna-parti Eurovea városnegyed, valamint a központi buszpályaudvart is magában foglaló Twin City komplexum. Az invesztíciók egyik ékköve a Duna partján 150 ezer négyzetméteren 180 millió euró ráfordítással épülő River Park lakópark és üzleti negyed, benne a 231 szobás, ötcsillagos Kempinski Hotellel (50 millió euró), valamint a pozsonyi vár tövében ugyancsak 150 ezer négyzetméteren megvalósuló Zuckermandel lakó- és irodanegyed (180 millió euróért).

Sidó Zoltán
Sidó Zoltán

Ez is érdekelhet