BUX 139884.70 0,19 %
OTP 45980 0,02 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Kész a sztráda Bécs és Pozsony között

2007. november 19. hétfő, 23:59

Google Állítsd be, hogy az Economx az elsők között legyen a Google-találatokban!

Tegnap átadták a 146 millió euró ráfordítással elkészült 22 kilométeres A6-os autópályát, amely a Kittsee/Jarovce (Horvátjárfalu) osztrák-szlovák határátkelőtől a Parndorf melletti Bruckneudorfig vezet, ahol rácsatlakozik a Bécset Budapesttel összekötő A4-es sztrádára. A szlovák és az osztrák főváros közötti utat legalább 20 perccel lerövidítő sztrádaszelvény tizenkét évi tervezés és háromévi építés után készült el, miközben Szlovákia a Horvátjárfalu határállomásig vezető részt már 1999 júliusában átadta a forgalomnak. Az A6-os építését késleltette, hogy a rövid szakaszon 37 hidat kellett építeni, ebből a Lajtán átívelő, 410 m hosszú híd a legnagyobb. Az eddig használt, Hainburgon is átvezető utat naponta mintegy 11 ezer jármű vette igénybe, ezek száma az autópálya révén megcsappan, bár a szlovák lapok szerint nem biztos, hogy jelentősen. Ugyanis a mától üzemelő A6-os sztráda fizetős, egy 10 napos matrica 7,60 euró (a 2 hónapos 21,80 euró, 1 napos nincsen), márpedig ezért az összegért egy pozsonyi autós annyi benzint kap, amennyivel oda-vissza megteszi a két főváros közötti régi utat. Az autópályát főleg a sűrűn Bécsbe utazók, a teherforgalomban érintettek és a rendszeres buszjáratok veszik majd igénybe.

Sidó Zoltán
Sidó Zoltán

Ez is érdekelhet