BUX 139950.60 0,23 %
OTP 45950 -0,04 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Újabb monitorgyár épül Szlovákiában

2007. november 4. vasárnap, 23:59

Google Állítsd be, hogy az Economx az elsők között legyen a Google-találatokban!

A tajvani Chi Mei informatikai cég a szlovák televízió híradása szerint 200 millió euró beruházással minden valószínűség szerint Szlovákiában építi fel monitorgyárát. A tervezett nagyberuházás pontosítása érdekében a vállalat képviselői ma Pozsonyba látogatnak - közölte Peter Hajas, a külföldi beruházások útját egyengető Sario szlovák állami ügynökség igazgatója. Szlovákiában már két nagy monitorgyár üzemel: Galántán a Samsung Electronics cégé, Nyitrán pedig a Sony társaságé. Szlovák lapértesülések szerint az Apollo Tyres indiai gumiabroncsgyártó 250 millió euró ráfordítással gyárat kíván építeni a visegrádi régió valamelyik országában, amely 1500 főnek adna munkát. A Sario intenzív tárgyalásokat folytat az indiai féllel. A Kassa közeli Kenyhec ipari parkja meglepő módon helyhiány miatt már elutasította az Apollo Tyres ajánlatát, és Léva - ahová eredetileg a dél-koreai Hankook települt volna - szintén jelezte, hogy nem tart igényt a beruházásra. A Sario azt szeretné, ha az indiai cég Kelet-Szlovákiába telepítené üzemét. Az Apollo Tyres éves forgalma egymilliárd dollár, jelenleg Indiában, Zimbabwéban és a Dél-afrikai Köztársaságban működtet termelőbázist.

Sidó Zoltán
Sidó Zoltán

Ez is érdekelhet