BUX 139847.52 0,16 %
OTP 45940 -0,07 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Módosították a nyugdíjtörvényt Szlovákiában

2007. november 4. vasárnap, 23:59

Google Állítsd be, hogy az Economx az elsők között legyen a Google-találatokban!

A szlovák parlament elfogadta a nyugdíjtörvény módosítását, amely a jövő év első felében hat hónapra lehetővé teszi, hogy aki hátrányosnak érzi magán-nyugdíjpénztári tagságát, átléphessen az állami nyugdíjbiztosítóba. A magán-nyugdíjbiztosítók esetében 10-ről 15 évre emelkedik a minimális megtakarítási időszak, amivel az 50 éven felettieket lényegében kizárják innen, emellett a pályakezdők számára önkéntessé válik a tagság. A Fico-kormány e lépéssel többletpénzhez szeretne jutni, de a közfelháborodás nyomán elfogadott módosítások következtében az eredetileg várt évi 6 milliárd helyett legfeljebb 1,5-2 milliárd koronához (11-15 milliárd forint) jut. A parlamenti káosz közepette a kormánypárti képviselők két ellentétes javaslatot is megszavaztak, így nem világos, hogy a magánnyugdíj-pillér átmeneti megnyitása kétoldalú-e, vagyis az államiból is át lehet-e lépni ide. Az eredetileg jóval szigorúbb tervezet sokat lágyult, így egyebek között a gyesen lévők megmaradhatnak magánnyugdíjpénztárukban, de a rokkantnyugdíjasok csak az állami pillérből kaphatják a nyugdíjukat. A magánnyugdíjpénztárak nem tartanak a törvénymódosítás okozta ügyfélelvándorlástól, de úgy látják, a változások hátrányosak lesznek az ügyfelekre nézve.

Sidó Zoltán
Sidó Zoltán

Ez is érdekelhet