BUX 139950.60 0,23 %
OTP 45950 -0,04 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Csehszlovákia restaurálása a vasúti szállításban?

2007. október 25. csütörtök, 23:59

Google Állítsd be, hogy az Economx az elsők között legyen a Google-találatokban!

A december 1-jétől önállósodó cseh CD Cargo és a 2005 eleje óta önálló szlovák Cargo Slovakia vasúti teherszállító fúzióját tervezi a két ország, mivel az így létrejövő új vállalat sokkal vonzóbb lehet a később kiválasztandó stratégiai partner számára - jelentette tegnap a szlovák rádió. Az egyesülésről folyó tárgyalásokat mindkét állam közlekedési minisztériuma megerősítette. Martin Smarc, Mirek Topolánek cseh kormányfő tanácsadója közölte: "Megerősíthetem, hogy amikor Csehország és Szlovákia miniszterelnöke találkozik, a Cargo kérdése napirenden szerepel. A részleteket a két fél közlekedési minisztere tárgyalja meg." Karel Hanzelka, a cseh közlekedési tárca szóvivője hozzátette: "A két közlekedési miniszter már tárgyalt róla, ennek egyelőre még nincs konkrét, kézzelfogható eredménye. A két cég egyesülése esetén a közös vállalat értéke megnőne." Marián Jánosík, a szlovák szaktárca szóvivője némileg visszafogottabb volt: "A szlovák Cargo további fejlesztésére több forgatókönyv is létezik. Az egyik a cseh és a szlovák vasúti teherfuvarozó egyesülésével számol." A nyereséges CD Cargo évi 80 millió, a veszteséges Cargo Slovakia évi 50 millió tonna árut szállít.
Kárász Pál, a Szlovák Tudományos Akadémia közgazdásza szerint nem elvetendő gondolat a két Cargo esetleges egyesülése az osztrák vasutakkal - az ÖBB már korábban érdeklődött a Cargo Slovakia iránt. A hír azért érdekes, mert a Fico-kormány korábban leszögezte, nem hajlandó privatizálni, ehhez képest a napokban olyan hírek r öppentek fel, hogy megkezdődött a pozsonyi repülőtér rejtett privatizációja.

Sidó Zoltán
Sidó Zoltán

Ez is érdekelhet