Pozsonyból még karácsony előtt városi tömegközlekedési buszjáratot indítanak a szomszédos Ausztria közeli településeibe, konkrétan Wolfstahlba és a szlovák fővárostól 10 km-re levő Hainburgba. Az új szolgáltatás a schengeni egyezmény hatálybalépésének gyümölcse, a szlovák főváros polgármesteri hivatalának információja szerint az első járatok Schengen életbelépésének napján, december 21-én indulnak. Bár a pozsonyi buszok még nem kapták meg a szükséges licencet és egyelőre nem született végleges osztrák-szlovák egyezség a viteldíjat illetően, mégis "mindkét fél maximális érdeklődést mutat a buszjárat iránt" - mondta Milan Cílek, Pozsony főpolgármester-helyettese. A pozsonyi tömegközlekedési társaság szerint egy vonaljegy 1,20 euróba kerülhetne.
