BUX 139790.13 0,12 %
OTP 45810 -0,35 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Mégis emelkednek az energiaárak Szlovákiában

2007. szeptember 26. szerda, 23:59

Google Állítsd be, hogy az Economx az elsők között legyen a Google-találatokban!

A szlovák gazdasági minisztérium által kidolgozott energetikai stratégiai terv szerint 2008-tól a fűtésre is használt földgáz ára évente három százalékkal nőhet - tette közzé a Pravda. Ha a tárca javaslata valóra válik, a gázfűtés 2013-ra több mint 20 százalékkal lehet drágább, mint jelenleg. Eddig a Fico-kormány folyamatosan cáfolta az energiaár-emelés szükségszerűségét, a minisztérium előrejelzései szerint pedig a villamos energia ára 2010-ig minimum tíz százalékkal nőhet. Az áremelésekkel egyetért Lubomír Jahnátek gazdasági miniszter is, aki tavaly még a fogyasztói érdekek élharcosának számított. "Nem az alacsony, hanem az objektív árak híve vagyok" - idézte a lap a minisztert. A szakemberek már korábban jelezték, hogy jövőre 15-18 százalékos áremelés lenne indokolt. A Pravda megállapítja: az áremelések elsősorban a legszegényebb rétegeket érintenék, hiszen míg a többet keresők havi fizetésük 15 százalékát fordítják energiaszolgáltatásra, az a szegényebbek havi bevételeinek 30 százalékát viszi el.

Sidó Zoltán
Sidó Zoltán

Ez is érdekelhet