A szlovák vállalkozói szférába tavaly 61,6 milliárd korona (1,82 milliárd euró) külföldi működőtőke áramlott, miközben a bankszektorból 456 millió korona áramlott ki, az egyenleg 61,152 milliárd korona - jelentette a szlovák jegybank (NBS) adataira hivatkozva a statisztikai hivatal (SSÚ). A működőtőke-beáramlás 2,5-szerese a 2005-ös szintnek, amikor csupán 22 milliárd korona érkezett az országba. A legtöbb tőke, 31,727 milliárd korona Olaszországból érkezett, főként az ENEL energiacsoport beruházása révén. Ezután Ausztria, a Koreai Köztársaság, Németország és Ciprus következik a sorban. Magyarország a tizedik 439 millió koronával. A korábbi évekhez hasonlóan Pozsony megye volt a legfőbb célpont (44,937 milliárd korona), majd a KIA Motors által felfedezett Zsolna megye következett, 8,308 milliárddal. A sereghajtó a kelet-szlovákiai Eperjes megye volt 439 millióval. Tavaly év végéig összesen 483,567 milliárd korona érkezett Szlovákiába a jegybank adatai szerint. A kumulált lista élén Hollandia áll 92,356 milliárd koronával, majd Németország, Ausztria és Olaszország következik a sorban. Magyarország 29,202 milliárd koronával az ötödik helyen áll.
