Csehország felgyorsítja autópálya-építési programját, csak jövőre 100 kilométernyi autópályát kívánnak átadni. A szerdán elfogadott jövő évi költségvetési tervezetben a fejezetek közül a közlekedési tárca pénzügyi kerete nő leginkább, mintegy 30 százalékkal. A 90 milliárd korona (322 milliárd forint) összegű fejlesztési forrás felét az állam állja, a többit uniós támogatásból, illetve az Európai Beruházási Banktól (EIB) felveendő hitelből fedezik. A kormány 2016-ig összesen 800 milliárd koronát kíván fordítani a sztrádaprogramra, amiből 1000 kilométernyi hosszúságban épülne autópálya (a 78 ezer négyzetkilométer területű országban jelenleg mintegy 1000 kilométer hosszú autópálya-, illetve gyorsforgalmiút-hálózat van). Jövőre a Prágából Ceské Budejovicére vezető szakaszra, a prágai körgyűrűre, valamint a Prága-Karlovy Vary gyorsforgalmi út megvalósítására kívánnak összpontosítani. A Mladá Fronta Dnes szerint azonban kérdéses, hogy sikerül ilyen feszes ütemű építkezést megvalósítani, mivel több sztrádaszelvényen késlelteti a munkát az akadozó telekfelvásárlás, emellett a kormánykoalícióhoz tartozó zöldeknek is több ellenvetésük van.
