Az utóbbi napok árvízhulláma minimális károkat okozott Szlovákiában, csupán az észak-szlovákiai Kiszucán hirdettek ki harmadfokú árvízvédelmi készültséget, az Árva folyón pedig másodfokút, ám ezeket vasárnapra már lefújták. A Duna Pozsonynál ugyan túllépte a 800 centit, ám ez sem veszélyes szint, a harmadfokú készültséget 850 centinél rendelik el (2002-ben a 948 centis vízszint sem okozott katasztrófát). A fővárosban egyedül Dévény városrészben öntött ki a Duna - ez azonban minden magasabb vízálláskor bekövetkezik, a Dunába ömlő, cseh-szlovák határfolyónak számító Morva áradása pedig a csehországi gátépítések óta viszonylag biztonságos, csupán elsőfokú készültséget indokolt. Anyagi károkat az északszlovák Csacán és Kiszucaújhelyen regisztráltak, összesen alig néhány millió koronát.
Tény viszont, hogy ma Révkomáromban és Párkányban harmadfokú készültségre kell számítani, a Duna a két városban 690, illetve 610 cm magasra duzzadhat.
